.
DrinkPure İsviçre kökenli Novamem A.Ş. firmasının bir markasıdır. 

Kalbi Novamem Patentli Yüksek performanslı membran olan Filtremiz, tüm tasarım ve ArGe calismalari ETH Zürih mühendisleri tarafından nano teknolojisi ile geliştirilmiştir.

 

Yüzde yüz Isviçre üretimi olan DrinkPure hicbir sekilde kimyasal kullanmadan suyu aritir. Üzerine nano teknoloji ile islenen 0.3 mikronluk yaklaşık 3 milyarlar küçük gözenek sayesinde benzersiz arıtma performansı saglar.

 

Bu nedenle filtre kartuslarimiz rakip ürünlere kıyasla çok daha fazla aritma performansı ve yüksek bir akış hızına sahiptir.

 

Novanem; Teknolojinin mucidi ve bunu dünya çapında kullanıma sunan tek kurumdur. 

SU FILTRASYONUNDA ÜÇLÜ ÇÖZÜM

DrinkPure filtre kartuşu, her bir su molekülünün içinden geçmesi gereken üç filtre katmanından oluşur. Bunu yaparken, ön filtre ilk önce 10 mikrometrelik bir incelikle (burada beyaz olarak gösterilmiştir) içinden akıtılır. Bunu, 0,3 mikrometre (yeşil) inceliğe sahip patentli filtre membranı takip eder. Son olarak, su, yüksek kaliteli aktif karbon tabakasından akar.
Ön filtre

ÖN FILTRASYON MEMBRANI

İnce ön filtre önemli bir parçadır. Sonraki membranı partiküllere (örn. kum) aşırı maruz kalmaktan korur. Bu, daha uzun filtrelemesine izin verir. Ayrıca ön filtre, yüksek performanslı membranı temastan korur. Filtre ortamının kendisi bir kahve filtre kağıdına benzetilebilir.

0.3 MİKRON! MİLYARLARCA GÖZENEKLİ ZAR

Her DrinkPure filtresinin kalbi zardır. Novamem AG tarafından üretilen bu filtre aşaması olağanüstü bir iş çıkarır. Milyarlarca gözenek ile pas veya mikroplastikler gibi sudaki en küçük bileşenleri dahi filtreler. Resim, elektron mikroskobu altında membran kesitini göstermektedir. Gerçekte, bir insan saçı kadar kalındır. Bu resim, zarın elek işlevini etkileyici bir şekilde göstermektedir, çünkü suyun her bir gözenekten akması gerekir!

Nanoteknoloji üretimi 0.3 mikron filtre
İyon değiştirme teorisi – iyon değiştirme metodu ile suyun yumuşatılması sağlanır. Bu, kalsiyum tuzunun yok edilmediği, ancak değiştirildiği bir yöntemdir.

İYON DEĞIŞTIRICI

Evet, DrinkPure ile bir yumuşatıcı kartuşu da ekleyebilirsiniz! Ama bu su yumuşatma ile ilgili değil. Adından da anlaşılacağı gibi, bu plastik reçine sert iyonları (örneğin kalsiyum iyonları veya magnezyum iyonları) yumuşak iyonlarla (bizim durumumuzda protonlar için) değiştirir. Bununla birlikte, kalsiyum ve magnezyum gibi bu önemli mineraller hala içme suyunda olmalıdır. Bu nedenle Yumuşatıcıyı, “kireç”in küçük bir kısmı uzaklaştırılacak ve suyun tadı daha yumuşak olacak şekilde tanımladık!
Open chat
Merhaba. Yardımcı olmamızı ister misiniz?